ua
+380 44 502-20-80
+380 95 502-20-80
+380 73 502-20-80
+380 96 502-20-80
химия +380 44 227-96-51
оборудование +380 44 227-05-65
мебель +380 44 227-09-20
Перейти в контакты
  • Написати нам
  • Контакти
  • Про нас
Корзина порожня

Загальна інформація

У нафтохімічній, хімічній, харчовій і багатьох інших галузях промисловості часто виникає необхідність розділяти суміші на окремі чисті компоненти або на фракції, збагачені окремими компонентами. В хімічній промисловості характерними прикладами є розділення водно-спиртових розчинів, органічних сполук, осушення, очищення розчинників, тощо. Для розділення складних рідких сумішей на індивідуальні компоненти або окремі збагачені фракції використовують процеси дистиляції і ректифікації.

Дистиляцією (простою перегонкою) - називають процес розділення рідкої однорідної суміші на окремі фракції шляхом часткового випаровування рідини і конденсації пари, що при цьому утворилася. У результаті випаровування і конденсації пари одержують збагачену легкокиплячим компонентом рідину – дистилят, і збагачену висококиплячим компонентом частину рідкої суміші, що не випарувалася - кубовий залишок . Дистиляцію звичайно використовують для попереднього, відносно грубого методу розділення рідкої суміші на окремі фракції, збагачені деякими компонентами. Склад продуктів (дистиляту і кубової рідини) визначається заданою кінцевою температурою википання суміші. Залежно від складу вихідної суміші і вимог до продуктів розділення розрізняють просту (одноразову) і складну - багаторазову дистиляцію.

Проте, використання дистиляції не завжди дозволяє одержувати чисті речовини, а використання процесів багаторазової дистиляції є енергетично невигідним і не завжди дозволяє розділити навіть бінарні розчини на практично чисті індивідуальні компоненти. Більш ефективним у багатьох відношеннях (у технологічному, апаратурному, енергетичному та ін.) є метод багаторазової дистиляції в одному апараті, що одержав назву ректифікації.

Ректифікація - процес розділення рідких сумішей на практично чисті компоненти шляхом застосування методу багаторазової (багатоступінчастої) протитечійної дистиляції, проведеної в колонному апараті - ректифікаційній колоні. У виробництвах невеликого масштабу використовуються ректифікаційні установки періодичної дії. Вихідну суміш завантажують в куб, який оснащений нагрівом. Суміш підігрівають до кипіння, і пари надходять до насадки, якою заповнена колона. Піднімаючись колонною вгору, пари збагачуються низькокиплячим компонентом, який охолоджується в холодильниках і розділяється на флегму і дистилят. Застосування ректифікації дозволяє одержувати речовини високого ступеня чистоти.

Висока ефективність

Для забезпечення хорошої роботи системи для перегонки необхідна ректифікаційна колона, від якої залежить вищий ступінь чистоту продукту. Нами спроектовані колони, які мають 19 теоретичних тарілок і висоту насадки 1,5м . Об’єми кубів 10-2000л. Потужність нагрівання до 9 кВт. Нагрівання здійснюється термостатом, теплоносій - масло. Максимальна температура нагрівання – 200°С.

Металева конструкція

Проектуючи колону важливим є пожежобезпечне виконання металевої (або скляної) конструкції через вибухонебезпечність розчинників чи речовин, які можуть підлягати очищенню. Колони виготовляються з нержавіючої сталі AISI 304, 316, скло, або згідно вимог замовника. Крім того, під час виробництва використовується електрополірування для пасивування контактних поверхонь.

Виконання згідно технічного завдання Замовника

Установки для перегонки можуть бути спроектовані згідно Ваших вимог. Системи автоматизації, вакуумні системи, збирачі фракцій та інші додаткові опції можуть бути введені в систему перегонки. А результат відповідає усім вимогам Вашого завдання.

Легке використання

Процес перегонки обмежений робочою температурою термостата, а втручання оператора мінімальні до закінчення перегонки. Нагрівання системи та збирання дистиляту автоматичні.

Переваги і недоліки установок періодичної дії

Періодична перегонка використовується у випадку, де є необхідність регулярно обробляти відносно невеликі кількості речовин для невеликих обсягів виробництва. Стандартизоване багатоцільове обладнання для різних продуктів, просте В обслуговуванні. Може бути використане для обробки чутливих до температури речовин, гарантує високу чистоту продукту. Недоліком періодичної перегонки є тривалий час впливу високих температур на продукт. Це збільшує ризик термічного розкладання або деградації речовин. Крім того, потреба в тепловій енергії зазвичай вище при періодичної перегонці, ніж при безперервній перегонці. Для того, щоб уникнути цього, ми використовуємо вакуумні перегонки зі зниженими температурами кипіння.

Ректифікаційна колона РКА стандартної комплектації
В х Г х Ш 4150х950х950 мм (без збірників))
Об’єм повний 270 л
Об’єм робочий 200 л
Об’єм мінімальний 20 л
Робоча температура 200 °С
Робочий тиск 0,5 атм
Максимальний тиск 3 атм
Матеріал контактуючий з сировиною AISI 304, зеркало/PTFE
Матеріал не контактуючий з сировиною AISI 304, шліфована
Об’єм масла гріючої спіралі 11 л
Вхід/Вихід М24х1,5 П
Площа поверхні теплообміну 5,0 м. кв.
Завантажувальний патрубок куба DN50
Воздушный клапан куба кран шаровий ручний 1/2" М
Кількість теоретичних тарілок 19
Тип колони насадочный
Нижній злив кран шаровий G3/4”
Розділення флегми клапан 24 В, 3-х ходовий ¼"
З’єднувальні штуцера холодильника носик DN8 2 шт.
Кількість холодильників 2 шт.
Тип холодильників зворотні
Площа поверхні теплообміну холодильника 0,3 м. кв.
Повітряний клапан на холодильнику носик DN8
Матеріал збірників скло боросилікатне/нерж (на вибір)
Об’єм передгоної ємності передгон – 30л
Дистилят 50 л
Перемикання збірник-дистилят триходовий шаровий ручний кран ¾" М-М-М
Повітряний клапан збірників кран шаровий ручний 1/2" М
Злив збірників кран шаровий ручний 1/2" М
Угору